Świetliki dachowe

Świetliki dachowe rurowe

Codzienne potrzeby człowieka dla naturalnego światła to 30 minut w powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych i żadne sztuczne oświetlenie nie zastąpi korzystnego wpływu promieniowania słonecznego na organizm człowieka.

Słońce w całym domuJeśli masz dostęp do naturalnego światła w miejscach, w których dach lub pionowo niewystarczające światło słoneczne nie jest odpowiednie, zalecane są kominki rurowe LightTunnel. Przez wnętrze rurowego świetlika dochodzi do naturalnego oświetlenia wnętrza. W innych pomieszczeniach świetlik rurowy zapewnia dodatkowe źródło światła, co pozwala również na oszczędność energii elektrycznej.

Ilość światła wchodzącego do pomieszczenia przez świetlik jest uzależniona przede wszystkim od intensywności światła słonecznego na zewnątrz budynku. Im większa ilość światła padającego na kopułę świetlika, tym więcej światła jest przesyłane przez świetlik do wnętrza budynku. Poniższy wykres przedstawia całkowitą ilość światła dziennego (lm) w zależności od miesiąca i mętnienia mierzonego przy świetle świetlika.

Światło słoneczne
Położenie kopuły świetlika na dachu jest bardzo ważnym czynnikiem przy określaniu ilości wprowadzanego światła.

Podczas planowania lokalizacji instalacji świetlika należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

Spróbuj umieścić kopułę świetlika w najbardziej wysuniętej na południe słońca części dachu, zwracając uwagę na omijanie zacienionych obszarów,
Prowadź lekką rurkę tak lekką, jak to tylko możliwe i jak najłatwiejsze, aby zapewnić większą ilość światła,
Zamontuj rurę tak, aby maksymalnie się rozciągała (świetlik ze stabilną rurą).

Należy wziąć pod uwagę liczbę i rozmiar świetlików do pokoju:

  • Rozmiar i kształt pomieszczenia, a zwłaszcza wysokość,
    Sposób układania świetlików,
    Kolory i tekstury ścian, sufitów i podłóg,
    Planowany układ mebli i akcesoriów (w zależności od rodzaju użytkowania pomieszczenia gospodarczego).

Program Skylight Schiff przedstawia uproszczony rozkład natężenia światła pod dyszlem świetlnym w regularnym pomieszczeniu bez okien, w których świetlik jest centralnie zamontowany.
Skylight W tym samym pomieszczeniu bez okna niesymetryczny system może być używany tylko w przypadku uzasadnionej potrzeby lepszego oświetlenia określonej strefy (np. Komputerowe miejsce pracy) w tym pomieszczeniu. W innych przypadkach ten system jest bezcelowy lub nawet niekorzystny.
Świetlik
W zależności od potrzeb użytkownika, koloru ścian (tj. Zdolności do rozproszenia i odbijania światła) oraz układu mebli, jest to podstawowy układ świetlika w pomieszczeniu z oknem. Strefy narożne z powodu dwóch różnych źródeł światła dziennego nie mają dużego znaczenia w tym układzie i są dość dobrze oświetlone. Zbyt blisko promienia świetlnego w kierunku ściany naprzeciwko okna może spowodować zmniejszenie całkowitego natężenia w strefie centralnej.

Rodzaje skarbów

Rurkowy świetlik przenosi światło dzienne do świetlówki. Następnie promienie słoneczne odbijające się od ścianek sztywnej lub elastycznej refleksyjnej rurki są skierowane w dół do dyfuzora.

Oferta świetlików rurowych naturalnego światła w pomieszczeniach – FAKRO

Nawiewnik sufitowy równomiernie rozprowadza promienie naturalnego światła, oświetlając pomieszczenie.

Oferta świetlików rurowych naturalnego światła w pomieszczeniach – FAKROW każdy pokój dzienny powinien mieć źródło naturalnego światła. Niestety, istnieją wnętrza, w których nie można używać okien pionowych lub dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp do belek świetlnych w takich wnętrzach, użyj okienek rurowych, przez które zostawiamy światło słoneczne. Świetliki świetlne rurowe „wysyłają” światło naturalne do budynku i mogą być głównym lub dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu.

 

Skylight SR_ Skylight SR_ – ze sztywną rurą i zintegrowanym kołnierzem Dostępny również w wersji SR_-L,
Która świeci światłem naturalnym bezpośrednio pod powierzchnią
Położenie zewnętrznego świetlika, takiego jak poddasze lub poddasze.
Oferta świetlików naturalnych w pomieszczeniach – FAKRO Oferta świetlików naturalnych w pomieszczeniach – FAKRO Oferta świetlików naturalnych w pomieszczeniach – FAKRO
Skrzydła płaskie SF_ Skrzydło płaskie SF_ – z elastyczną rurką świetlną i zintegrowanym kołnierzem. Dostępny również w SF_-L – z oświetleniem przestrzeni
Bezpośrednio w miejscu montażu zewnętrznego świetlika, np. Na strychu lub na poddaszu.

Świetliki płaskie:

 

Świetliki płaskie SR_ Świetlik płaski SR_ – ze sztywną rurą światłowośną i ze zintegrowanym kołnierzem Dostępny również w wersji SR_-L,
Co dokładnie pokazało światłość przestrzeń podstron pod
Zamocowanie zewnętrznego elementu świetlika, np. Strychu czy poddasza.
Oferta świetlików rurowych naturalne światło w pomieszczeniu

SR_ rurowy płaski ze sztywną rurą światłonośną i z doświetleniem

Opis

SR_ z sztywną rurą rurowąRR_ rurową, płaską rurką ze sztywną rurką świetlną i oświetleniem

SR_-L ze sztywną rurką i naturalnym poddaszem na poddaszu.

Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pokoju znajdującego się pod kominkiem.

Nowy wygląd świetlika charakteryzuje się:

Lepsza o około 10% współczynnika przenikania ciepła U w stosunku do wersji kopuły,
Zintegrowany kołnierz – szybsza instalacja świetlika.
Skrzydło rurowe SR_ składa się z: elementu dachowego, 3 elementów SRM 61cm, SRK *, ramy sufitowej, pryzmatycznego dyfuzora i zestawu montażowego. Całkowita długość wszystkich

elementów lampy liniowej w liniach prostych wynosi 2,1 m (SR_ 550 – 1,8 m).

Charakterystyka

Sztywna rurka świetlna – lekka rura wykonana jest z ultrafioletowego aluminium o współczynniku odbicia 98% (odbicie 90-95%). Minimalne straty w transmisji światła pozwalają na zastosowanie świetlików SR_ do 12m. Podczas montażu nie ma potrzeby skracania elementów lampy, ponieważ jest ona zbudowana na podstawie teleskopu. Tylko jeden element, aby wcisnąć głęboko w drugi, aby uzyskać odpowiednią długość.
Łokieć – Łokieć łokciowy zmieniający kąt rury świetlnej w zakresie 0-65 °. W przypadku SR_ i SR_-L 550 dostępne jako opcja.
Pokrycie dachowe – składa się z aluminiowej ramy, w której wklejone jest 4mm szkło hartowane. Element do używania rury świetlnej jest zamocowany z profilu wewnętrznego do profilu ramy. Zrobił
Wykonany jest z blachy aluminiowej lub specjalnego szkła organicznego (wersja z dodatkowym oświetleniem poddaszy-L). Hej
Skrzydło dachowe jest zintegrowane z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze RAL 7022 szaro-brązowym, które doskonale pasuje do typowych kolorów dachu.
Sufitowa rama – nowa rama sufitowa wykonana jest ze szkła organicznego i posiada element rozpraszający światło. Maska wykonana jest z białego, matowego materiału o wysokiej wytrzymałości. Skrzydła sufitu płaskiego są bardziej zaokrąglone niż okna dachowe.

SF_ rurowy płaski z z elastyczną rurą światłonośną i doświetleniem

 

SF_ z elastyczną rurką świetlną.
SF_-L z elastyczną rurką świetlną i naturalnym poddaszem lekkim.

Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pokoju znajdującego się pod kominkiem.

 

Nowy wygląd świetlika charakteryzuje się:

Lepszy o około 10% współczynnik przenikania ciepła U w stosunku do wersji kopuły,
Zintegrowany kołnierz – szybsza instalacja świetlika.
Skylight składa się z elementu dachowego, elastycznej rurki o długości 2,1 metra, ramy sufitowej, pryzmatycznego dyfuzora i zestawu montażowego.

Charakterystyka

Elastyczna rura świetlna – wykonana z metalizowanego poliestru wzmocniona metalowym drutem. Taka konstrukcja umożliwia konstrukcję lekkiej konstrukcji. Dzięki swojej elastyczności jest idealny do montażu w niewielkich odległościach w pomieszczeniach, gdzie można uniknąć przeszkód konstrukcyjnych. Maksymalna zalecana długość elastycznej rury świetlnej wynosi 4 m dla 350 mm i 6 m dla 550 mm.
Część dachowa – składa się z aluminiowej ramy, w której wklejone jest 4mm szkło hartowane. Element do używania rury świetlnej jest zamocowany z profilu wewnętrznego do profilu ramy. Wykonany jest z blachy aluminiowej lub specjalnego szkła organicznego (wersja z dodatkowym oświetleniem poddaszy-L). Skrzydło dachowe jest zintegrowane z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze RAL 7022 szaro-brązowym, które doskonale pasuje do typowych kolorów dachu.
Sufitowa rama – nowa rama sufitowa wykonana jest ze szkła organicznego i ma lekki rozproszony element. Maska wykonana jest z białego, matowego materiału o wysokiej wytrzymałości. Skrzydła sufitu płaskiego są bardziej zaokrąglone niż okna dachowe.

  Świetliki do dachów płaskich

Świetliki do dachów płaskich umożliwiają oświetlenie naturalnego światła pomieszczeń w płaskim budynku.
Rozwiązanie oparte jest na sprawdzonym rozwiązaniu dachów płaskich typu C z kopułą, co gwarantuje wysoką trwałość i szczelność.
Poprzez wykorzystanie świetlików do pomieszczeń pod płaskim dachem, odcięte od światła dziennego przychodzi naturalne światło. W innych pomieszczeniach świetlik rurowy może być dodatkowym źródłem światła, co pozwala również na oszczędność energii elektrycznej.
Wnętrze profilu świetlika jest wypełniona materiałem izolacyjnym, co zapewnia bardzo dobre parametry termoizolacji.
Podstawa jest wykonana z materiału z recyklingu, co czyni produkt przyjazny dla środowiska.
Rurkowy świetlik przenosi światło dzienne do świetlówki. Następnie promienie słoneczne odbijają się od ścian rury i skierowane są w dół do dyfuzora. Nawiewnik sufitowy rozprowadza równomiernie promienie świetlne, oświetlając pomieszczenie pod płaskim dachem.
Skylight składa się z ramy montażowej, specjalnie profilowanej pokrywy aluminiowej i kopuły wykonanej z stabilizowanego poliwęglanu.
Skylight jest dostępny w:
– SRF – świetlik ze sztywną rurą świetlną o długości 0,61 m. SRF można rozszerzyć za pomocą odpowiednich modułów SRM.

– SFF – świetlik świetlny z elastyczną rurką świetlną, co pozwala łatwo pominąć możliwe przeszkody konstrukcyjne. Długość rury wynosi 2,1 m.

Świetliki świetlne rurowe można montować na dachach o nachyleniu 0 ° – 15 °.